VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria
Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica
Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României

VIDEO | Românii de la Gaziantep, aproape de un rezultat mare cu Galatasaray

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 29 ian 2024

Gaziantepspor a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Galatasaray Istanbul, în etapa a XXIII-a a campionatului Turciei.

Pentru Gaziantep a marcat Kizildag, în minutul 30, iar pentru Galatasaray au înscris Zaha, în minutul 72 şi Yilmaz, în minutul 89.

La Gaziantep, Florin Niţă, Alexandru Maxim, Deian Sorescu şi Denis Drăguş au fost titulari.

Drăguş a primit un cartonaş galben în minutul 35 şi a fost înlocuit în minutul 73.

Şi Sorescu a primit un cartonaş galben, în minutul 43.

Maxim a fost înlocuit în minutul 86.

În clasament, Gaziantep se află pe locul 17, cu 23 de puncte, iar Galatasary este pe locul 2, cu 60 de puncte.