Raul Florucz, decizie finală după ce a aflat că Mircea Lucescu doreşte să îl convoace Raul Florucz, decizie finală după ce a aflat că Mircea Lucescu doreşte să îl convoace
Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu" Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu
Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României
Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous
Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro

VIDEO | Ruptură între Daniel Opriţa şi Florin Talpan. ”I-am blocat numărul, eu nu accept să ţipe la mine”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 15 mai 2023

Dinamo a câştigat derby-ul cu Steaua, scor 3-0, în penultima etapă a play-off-ului din Liga II. Meciul a fost întrerupt pentru 7 minute, după ce fanii oaspeţilor au aruncat cu torţe pe teren.

Giafer a marcat primul gol al meciului în minutul 78, iar Ghezzali a înscris în minutul 90+4 şi în minutul 90+9 (din penalty).

Daniel Opriţa a declarat că relaţia sa cu Florin Talpan este una tensionată şi s-a ajuns chiar la block pe numărul de telefon. Juristul i-a cerut demisia, dacă nu va câştiga contra ”câinilor”.

”M-a luat la telefon, mi-a zis să plec dacă nu câştigăm cu Dinamo. I-am spus să plece el, de ce să plec eu? Că avem toate condiţiile? Să vină să vadă condiţiile. Că avem un teren de antrenament şi salariile la zi?

Sunt altele, mai mărunte, pe care eu le ştiu.

I-am blocat numărul, eu nu accept să ţipe la mine. N-am nimic de pierdut, pot să plec, că eu mi-am făcut treaba. Aş pleca puţin dezamăgit de la rezultatele astea, dar pot să plec”,