VIDEO | Towers Hamburg - UBT Cluj 67-103. Recital făcut de ardeleni în BKT EuroCup VIDEO | Towers Hamburg - UBT Cluj 67-103. Recital făcut de ardeleni în BKT EuroCup
CSM Oradea – VK Novi Belgrad 9-15, în grupa A din Liga Campionilor la polo CSM Oradea – VK Novi Belgrad 9-15, în grupa A din Liga Campionilor la polo
Daniel Pancu şi-a explicat gestul incredibil din timpul meciului de la tineret cu Elveţia. ”Cred că a şi ajutat echipa” Daniel Pancu şi-a explicat gestul incredibil din timpul meciului de la tineret cu Elveţia. ”Cred că a şi ajutat echipa”
VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport. S-a deschis scorul în partida Spania - Serbia VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport. S-a deschis scorul în partida Spania - Serbia
VIDEO | ”Mă felicit că am făcut alegerea fericită”. Louis Munteanu e mândru de deciziile luate VIDEO | ”Mă felicit că am făcut alegerea fericită”. Louis Munteanu e mândru de deciziile luate
Fosta înotătoare paraguayană Luana Alonso, participantă la JO de la Paris, şi-a făcut cont pe platforma OnlyFans Fosta înotătoare paraguayană Luana Alonso, participantă la JO de la Paris, şi-a făcut cont pe platforma OnlyFans

VIDEO | S-a tras cortina peste ”sferturile” mondialului de handbal. Franţa şi Suedia au prins ultimele tichete către semifinale

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 25 ian 2023

Deţinătoarea trofeului, Danemarca, şi alte trei echipe europene - Spania, Franţa şi Suedia - se vor duela vineri, pe Prima Sport, în semifinalele Campionatului Mondial de handbal masculin, după partidele din sferturile de finală, disputate miercuri seară.

În meciurile din sferturile de finală, disputate miercuri, s-au înregistrat rezultatele: Danemarca - Ungaria 40-23, Norvegia - Spania 34-35 (după 4 reprize de prelungiri), Franţa - Germania 35-28 şi Suedia - Egipt 26-22.

Astfel, patru echipe europene, Danemarca - Spania şi Franţa - Suedia se vor duela în semifinale, iar învinsele lor vor juca pentru clasarea finală pe locurile 5-8.

Semifinalele vor avea loc vineri, iar finalele pentru medalii sunt programate duminică.

Naţionala României nu s-a mai calificat la un turneu final mondial din 2011, când s-a clasat pe locul 19. În calificările pentru ediţia CM din 2023, tricolorii au fost eliminaţi în faza play-off de echipa Macedoniei de Nord.

Campioana mondială en-titre este Danemarca.