Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul
Breaking News! Mircea Lucescu a anunţat lista stranierilor pentru partidele cu Lituania şi Cipru! Coşmarul lui MM Stoica, în atacul României

Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc” Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc”
”Am crezut că are onoare şi nu merge la FCSB!”. Patronul lui Sepsi, discurs manifest la adresa lui Ştefănescu. Povestea din spatele transferului făcut de Becali
Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”

VIDEO | Schalke - Borussia Dortmund 2-2. Pas greşit în lupta la titlu făcut de ”galben-negrii”

Bundesliga Publicat de Ovidiu Neacşu pe 11 mar 2023

Borussia Dortmund a încheiat la egalitate 2-2 în deplasare la Schalke, în partida din runda 24 din Bundesliga. Meciul a putut fi urmărit în direct pe Prima Sport 4 şi online pe PrimaPlay.ro.

”Galben-negrii” au deschis scorul prin Schlotterbeck în minutul 38, dar s-au văzut egalaţi în a doua repriză de Bulter. Guerreiro a readus-o în avantaj pe Borussia, dar Karaman a stabilit scorul final al partidei, graţie reuşitei sale din minutul 79.

Borussia Dortmund a făcut un pas greşit în economia luptei la titlu, iar Bayern s-a distanţat la două puncte în fruntea clasamentului, ”galben-negrii” aflându-se pe a doua poziţie cu 50 de puncte. Schalke a urcat provizoriu pe locul 17, fiind pe ultima clasată înaintea acestui duel.

Rezultate înregistrate sâmbătă în cadrul etapei a 24-a din Bundesliga

• Bayern Munchen – Augsburg 5-3 (Joao Cancelo 15, Pavard 19, 35, Leroy Sane 45, Alphonso Davies 74 / Mergim Berisha 3, 60, Irvin Cardona 90);
  • RB Leipzig – Borussia Monchengladbach 3-0 (Timo Werner 57, Forsberg 71, Gvardiol 80);
  • Eintracht Frankfurt – VfB Stuttgart 1-1 (Rode 55 / Mvumpa 75);
  • Hertha Berlin – FSV Mainz 1-1 (Ngankam 18 / Ajorque 57);
  • Schalke 04 – Borussia Dortmund 2-2 (Bulter 50, Karaman 79 / Schlotterbeck 38, Guerreiro 60).