Anunţ de maximă importanţă pentru toţi fanii FCSB înainte de partida cu Rangers: ”Doar cu bani!”

VIDEO | Seară nebună de Nations League! Grecia a produs şocul pe Wembley VIDEO | Seară nebună de Nations League! Grecia a produs şocul pe Wembley
Antrenorul căruia Becali i-a dat interzis definitiv la FCSB: ”Zice el, dar eu îi comandam din puşcărie! Nu mai calcă niciodată la mine!”
Gigi Becali i-a găsit înlocuitorul lui Florinel Coman Gigi Becali i-a găsit înlocuitorul lui Florinel Coman
Un nume sonor din fotbalul românesc o va pregăti pe Concordia Chiajna după plecarea lui Ilie Poenaru Un nume sonor din fotbalul românesc o va pregăti pe Concordia Chiajna după plecarea lui Ilie Poenaru
VIDEO | Gafă uriaşă a portarului israelian. Camavinga a profitat VIDEO | Gafă uriaşă a portarului israelian. Camavinga a profitat

VIDEO | Seară nebună de Nations League! Grecia a produs şocul pe Wembley

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa ieri, 23:30

A reînceput Nations League. Franţa, Norvegia şi Austria au obţinut victorii convingătoare, Italia a rezistat în 10 oameni cu Belgia, iar Grecia a produs surpriza.

Italia - Belgia 2-2 (Cambiaso 2, Retegui 24 / De Cuyper 42, Trossard 61)

Echipele de start

• Italia. Donnarumma - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori - Cambiaso, Frattesi, Ricci, Tonali, Dimarco - Pellegrini - Retegui.
  • Belgia: Casteels - Debast, Faes, Theate, De Cuyper - Tielemans, Mangala - De Ketelaere, Trossard, Doku - Openda.

Minutul 61: GOL BELGIA! Trossard a egalat.

Minutul 42: GOL BELGIA! De Cuyper a marcat cu un şut senzaţional, iar Italia va avea o misiune dificilă în repriza secundă, după ce Pellegrini a fost eliminat în minutul 31.

Minutul 24: GOL ITALIA! Retegui dublează avantajul după o respingere eronată a lui Casteels.

Minutul 2: GOL ITALIA! Cambiaso a deschis rapid scorul.

Minutul 1: A început meciul.

Anglia - Grecia 1-2 (Bellingham 87 / Pavlidis 49, 90+3)

• Anglia: Pickford - Alexander-Arnold, Stones, Colwill, Lewis - Rice, Bellingham - Foden - Saka, Palmer, Gordon.
  • Grecia: Vlachodimos - Rota, Mavropanos, Koulierakis, Giannoulis - Kourbelis, Siopis - Masouras, Bakasetas, Tzolis - Pavlidis.

Minutul 90+3: GOL GRECIA! Pavlidis reuşeşte dubla şi declanşează nebunia pentru greci!

Minutul 87: GOL ANGLIA! Bellingham a restabilit egalitatea cu un şut fenomenal!

Minutul 49: GOL GRECIA! Pavlidis a dat lovitura pe Wembley! Pavlidis i-a dedicat golul lui George Baldock, decedat în urmă cu o zi!

Minutul 1: A început meciul.

Israel - Franţa 1-4 (Gandelman 24 / Camavinga 7, Nkunku 28, Guendouzi 87, Barcola 89)

• Israel: Glazer - Nachmias, Baltaxa, Feingold - Abada, Abu Fani, Gandelman, Haziza, Gloukh - Baribo, Jaber.
  • Franţa: Maignan - Kounde, Konate, Saliba, Hernandez - Tchouameni, Camavinga - Nkunku, Olise, Dembele - Kolo Muani.

Minutul 89: GOL FRANŢA! Barcola şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor.

Minutul 87: GOL FRANŢA! Guendouzi a pus cele trei puncte la adăpost cu un şut frumos cu latul.

Minutul 28: GOL FRANŢA! Nkunku a readus-o pe vicecampioana mondială în avantaj după ce s-a distrat cu fundaşii Israelului.

Minutul 24: GOL ISRAEL! Gandelman l-a învins pe Maignan cu o lovitură de cap.

Minutul 7: GOL FRANŢA! Camavinga a deschis scorul după o gafă imensă comisă de portarul Glazer.

Norvegia - Slovenia 3-0 (Haaland 7, Sorloth 52)

• Norvegia: Nyland - Ajer, Hanche-Olsen, Ostigard, Wolfe - Ryerson, Berge, Thorsby - Sorloth, Haaland, Nusa.
  • Slovenia: Oblak - Janza, Drkusic, Bijol, Balkovec - Stojanovic, Gnezda Cerin, Elsnik, Petrovic - Sporar, Sesko.

Minutul 62: GOL Norvegia! Haaland a reuşit dubla cu un şut fin.

Minutul 52: GOL NORVEGIA! Sorloth a îndeplinit o formalitate, după ce Haaland s-a bătut pentru minge în interiorul careului.

Minutul 7: GOL NORVEGIA! Haaland l-a învins din câţiva metri pe Oblak.

Austria - Kazakhstan 4-0 (Baumgartner 10, Lienhart 53, Sabitzer 56, Seidl 79)

• Austria: Schlager - Posch, Trauner, Lienhart, Prass - Laimer, Seiwald - Schmid, Baumgartner, Sabitzer - Adamu.
  • Kazakhstan: Shatskiy - Astanov, Kasym, Abiken, Alip, Vorogovskiy - Zaynutdinov, Islamkhan, Taybergen, Chesnokov - Zhaksylykov.

Minutul 79: GOL AUSTRIA! Seidl înscris şi el în partida de la Linz.

Minutul 56: GOL AUSTRIA! Sabitzer a făcut 3-0 imediat după reluarea jocului.

Minutul 53: GOL AUSTRIA! Lienhart a dublat avantajul în startul reprizei secunde.

Minutul 10: GOL AUSTRIA! Baumgartner a deschis scorul după ce a profitat de o greşeală în apărarea oaspeţilor.

Letonia - Macedonia de Nord 0-3 (Atanasov 35, Qamili 70, Elmas 90+3)

• Letonia: Matrevics - Jurkovskis, Balodis, Tobers, Jagodinskis, Ciganiks - Ikaunieks, Saveljevs, Varslavans, Zelenkovs - Gutkovskis.
  • Macedonia de Nord: Dimitrievski - Alioski, Manev, Musliu, Ashkovski - Atanasov, Bardhi, Alimi - Babunski, Miovski, Elmas.

Minutul 90+6: Fluier final. Macedonia de Nord s-a impus fără prea mari emoţii în Letonia.

Minutul 90+3: GOL MACEDONIA DE NORD! Elmas a dus scorul la unul de neprezentare cu un şut puternic.

Minutul 70: GOL MACEDONIA DE NORD! Dimitrievski a degajat perfect şi i-a oferit o pasă de gol lui Qamili, care l-a executat din câţiva metri pe Matrevics.

Minutul 35: GOL MACEDONIA DE NORD! Atanasov a deschis scorul cu o reluare din careul mic.