Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

VIDEO | Seară perfectă pentru gazde în Champions League

Champions League Publicat pe 20 aug 2024

Seară perfectă pentru gazde în Champions League! Lille, Bodo/Glimt şi Dinamo Zagreb au câştigat duelurile de pe teren prorpiu şi sunt aproape de calificarea în faza princiapală din UCL.

Lille - Slavia Praga 2-0 (David 52, Zhegrova 77)

Echipele de start

• Lille: Chevalier - Meunier, Diakite, Alexsandro, Gudmundsson - Santos, Andre, Haraldsson, Zhegrova - David, Cabella.
  • Slavia Praga: Kinsky - Holes, Ogbu, Zima - Masopust, Zafeiris, Dorley, Diouf - Schranz, Chory, Provod.

Minutul 77: GOL LILLE! Zhegrova dublează avantajul gazdelor.

Minutul 52: GOL LILLE! David deschide scorul, iar formaţia franceză este în avantaj.

Minutul 1: A început meciul.

Lille vine după calificarea obţinută în faţa lui Fenerbahce, scor 3-2 la general, dar nu va avea deloc o misiune uşoară în partida cu Slavia Praga. Cehii s-au calificat, după ce au trecut de belgienii de la Royal Union SG cu 4-1 la general.

Bodo/Glimt - Steaua Roşie 2-1 (Bjortuft 52, Maatta 62 / Mimovic 75)

• Bodo/Glimt: Halkin - Sjovold, Bjortuft, Gundersen, Bjorkan - Evjen, Berg, Fest - Maatta, Hogh, Hauge.
  • Steaua Roşie: Ilic - Seol, Djiga, Spajic, Rodic - Hwang, Elsnik - Ilic, Ivanic, Olayinka - Ndiaye.

Minutul 75: GOL STEAUA ROŞIE! Mimovic reduce din diferenţă.

Minutul 62: GOL BODO/GLIMT! Elveţienii şi-au dublat avantajul prin Maatta.

Minutul 52: GOL BODO/GLIMT! Bjortuft a deschis scorul cu o loviutră de cap.

Bofo/Glimt s-a calificat fără mari emoţii în faza play-off-ului după 5-1 la general cu Jagiellonia, în timp ce Steaua Roşie Belgrad a avut un loc asigurat în acestă fază.

Dinamo Zagreb - Qarabag 3-0 (Pjaca 30, Kulenovic 75, 80)!

• Dinamo Zagreb: Nevistic - Ristovski, Teophile-Catherine, Mmaee, Pierre-Gabriel - Misic - Pjaca, Susic, Baturina, Hoxha - Petkovic.
  • Qarabaq: Buntic - de Barros da Silva, Mustafazada, Medina, Cafarquliyev - Romao, Andrade - Leandro Andrade, Benzia, Zoubir - Juninho.

Minutul 80: GOL DINAMO ZAGREB! Qarabaq nu are replică în Croaţia!

Minutul 75: GOL DINAMO ZAGREB! Croaţii iau o opţiune serioasă pentru calificarea în faza principală din UCL.

Minutul 30: GOL DINAMO ZAGREB! Pjaca deschide scorul, după ce iniţial nu a putut să îl învingă pe Buntic.

Dinamo Zagreb a fost calificată direct în faza play-off-lui, iar Qarabag a fost nevoită să treacă de Ludogorets pentru a ajunge aici. Azerii s-au impus cu 8-4 la general în cele două meciuri cu echipa din Bulgaria.