LaLiga condamnă campania rasistă a suporterilor echipei Atletico Madrid împotriva lui Vinicius Junior LaLiga condamnă campania rasistă a suporterilor echipei Atletico Madrid împotriva lui Vinicius Junior
Guardiola a spus lucrurilor pe nume după ce City s-a încurcat din nou: ”Este să mai facem asta!”

Record fabulos doborât de Brentford în Premier League Record fabulos doborât de Brentford în Premier League
Hagi a pus din nou ochii pe fotbalistul din Superligă: ”E un jucător important!”

VIDEO | Newcastle - Manchester City 1-1. Al doilea egal la rând în campionat pentru ”cetăţeni” VIDEO | Newcastle - Manchester City 1-1. Al doilea egal la rând în campionat pentru ”cetăţeni”
Nicolae Dică a venit cu replica pentru finanţatorul de la FC Argeş. ”M-a jignit, m-a făcut în toate felurile” Nicolae Dică a venit cu replica pentru finanţatorul de la FC Argeş. ”M-a jignit, m-a făcut în toate felurile”

VIDEO | Sepsi - Farul 1-1. Meci marcat de multe faze complicate. Gazdele au avut două goluri anulate

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 5 apr 2024

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat  pe teren propriu, scor 1-1, cu Farul Constanţa, în etapa a treia a play-off-ului Superligii.

Golurile au fost marcate de Munteanu ’44 pentru Farul şi Safranko ‘45+1 pentru Sepsi.

Gazdele au avut două goluri anulate, în minutele 40 şi 58.

VIDEO | Sepsi - Farul 1-1 (Safranko 45 / Munteanu 43), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Oroian, Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu - K. Varga, N. Păun, Dumitrescu - Kallaku , Safranko, Ştefănescu
  • Farul: Buzbuchi - M. Popescu, Larie, Dănuleasa, Dussaut - C. Ganea, Queiros, Grameni - Grigoryan, L. Munteanu, I. Cojocaru

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 81: Debeljuh reia cu capul din 5 metri în braţele lui Buzbuchi.

Minutul 79: Ştefan comite o gafă imensă şi îi pasează lui Munteanu aproape de careu. Atacantul Farului rămâne singur cu Niczuly, dar loveşte bara.

Minutul 71: Debeljuh trage din prima de la 20 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 69: Munteanu trimite în forţă din careu pe jos. Rivaldinho nu ajunge la timp să împingă mingea în poartă.

Minutul 57: Buzbuchi respinge în faţa lovitura lui Safranko. Dumitrescu înscrie, însă golul este anulat.

Minutul 45: GOL Sepsi! Safranko păcăleşte defensiva adversă şi reia din careu.

Minutul 43: GOL Farul! Munteanu înscrie cu un şut superb. Faza e suspectă pentru un fault în atac la Ştefănescu.

Minutul 40: Ganea deviază în proprie poartă, reuşita este anulată pentru fault în atac.

Minutul 33: Munteanu primeşte în careu, dar şutu său din 10 metri trece pe lângă poartă.

Minutul 13: Ştefănescu primeşte în careu şi reia pe lângă poartă.

------------------------------------

Înaintea acestui duel, Sepsi ocupă ultimul loc din play-off, cu 23 de puncte. Covăsnenii vin după înfrângerea cu FCSB şi egalul cu CFR Cluj. şi speră la o victorie care să îi menţină în lupta pentru podium.

De cealaltă parte, Farul se află pe 5, la doar 2 lungimi de adversara sa directă de astăzi. În primele două etape din play-off, constănţenii au câştigat pe terenul Rapidului şi au fost învinşi la limită de FCSB pe teren propriu.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria Farului, scor 1-0.