”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Sergiu Buş, intrare groaznică asupra portarului de la Rijeka. A scăpat cu galben

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2024

Rijeka şi Corvinul se vor duela, astăzi, de la ora 21:00, în al doilea tur preliminar Europa League. Meciul va fi în direct la Prima Sport 3 şi online pe PrimaPlay.ro.

La scorul de 1-0 pentru croaţi, în startul reprizei secunde, Sergiu Buş a intrat involuntar prin alunecare foarte tare la portarul Zlomislic, care nu a mai putut continua partida. Atacantul hunedorenilor a scăpat doar cu galben, deşi adversarul a ieşit bandajat de pe teren.

În partida tur, hunedorenii au reuşit să o ţină în şah pe vicecampioana Croaţiei, după ce a eliminat-o pe Paksi, locul secund şi deţinătoarea Cupei în Ungaria.

Misiunea pare una dificilă, având în vedere diferenţa de valoare, dar de aproape un an încoace, Corvinul a produs o sumedenie de surprize.

În cazul în care va fi eliminată, formaţia pregătită de Maxim va evolua în al treilea tur preliminar Conference League.