CSM Bucureşti, calificare la scor în turul II al European Cup CSM Bucureşti, calificare la scor în turul II al European Cup
Gigi Becali, ironizat de un fost patron din România: "Şi antrenorul principal mai oboseşte" Gigi Becali, ironizat de un fost patron din România: "Şi antrenorul principal mai oboseşte"
VIDEO | West Ham - Chelsea 0-3. Victorie fără emoţii pentru echipa pregătită de Enzo Maresca VIDEO | West Ham - Chelsea 0-3. Victorie fără emoţii pentru echipa pregătită de Enzo Maresca
A fost beat Dănciulescu atunci când a plonjat cu maşina în râu? Răspunsul atacantului A fost beat Dănciulescu atunci când a plonjat cu maşina în râu? Răspunsul atacantului
Fostul oficial de la FCSB crede că "roş-albaştrii" nu vor face "mare brânză" în Europa League! "Pleacă cu şansa a doua" Fostul oficial de la FCSB crede că "roş-albaştrii" nu vor face "mare brânză" în Europa League! "Pleacă cu şansa a doua"
OFICIAL | Marian Huja a semnat OFICIAL | Marian Huja a semnat

VIDEO | Southampton - Manchester United 0-1. Formaţia lui Erik ten Hag continuă forma bună şi urcă în clasament

Premier League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 aug 2022

Partida Southampton - Manchester United, din etapa a patra de Premier League s-a încheiat cu victoria 0-1, a echipei antrenate de Erik ten Hag.

Meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii de o parte şi de alta. Manchester United a început bine prima repriză şi a avut o triplă ocazie în minutul 20, dar portarul Bazunu şi mai apoi Bella Kotchap au fost de netrecut. În minutul 55, Diogo Dalot a fost găsit perfect în partea stângă şi a trimis o centrare excelentă în careu, cu care l-a găsit pe Bruno Fernades. Portughezul a deschis scorul cu o execuţie perfectă la colţul lung.

”Diavolii roşii” nu mai câştigaseră în deplasare de 6 luni şi acesta a fost şi primul meci în deplasare din 2022 în care United nu a primit gol.

GOL Manchester United

• Southampton: Bazunu - Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Djenepo - Ward-Prowse, Lavia - Aribo, Elyounoussi, A. Armstrong - Adams
  • Rezerve: S. Armstrong, Bednarek, Diallo, Lyanco, Mara, McCarthy, Perraud, Romeu, Valery
  •
  • Manchester United: De Gea - Dalot, Varane, Martinez, Malacia - McTominay, Eriksen - Sancho, Fernandes, Elanga - Rashford
  • Rezerve: Casemiro, Fred, Garnacho, Heaton, Maguire, Ronaldo, Shaw, Van de Beek, Wan-Bissaka