Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin

VIDEO | Spectacol total în Villarreal - FC Barcelona 3-4. Catalanii au revenit după ce au fost conduşi în startul reprizei secunde

La Liga Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 aug 2023

FC Barcelona s-a impus cu 4-3 în faţa lui Villarreal, într-un meci contând pentru etapa a treia din La Liga. Întreg meciul a fost un carusel de emoţii pentru fanii ambelor echipe.

Barcelona a început perfect partida de pe ”Estadio de la Ceramica”, după ce a punctat de două ori în trei minute. Gavi a deschis scorul cu o lovitură de cap din pasa lui Lamine Yamal în minutul 12, ca de Jong să facă 2-0 în minutul 15, în urma unui ricoşeu norocos.

Villarreal nu s-a lăsat şi insistenţele echipei lui Setien au dat roade în minutul 26, când Foyth a redus din diferenţă cu o lovitură de cap. Pe finalul primei părţi a venit şi golul egalizator, semnat de Sorloth, din pasa lui Pedraza.

A doua parte a fost chiar mai dramatică decât prima, după ce Baena reuşea să aducă ”Submarinul Galben” în avantaj în minutul 50, pasator decisiv fiind acelaşi Pedraza. Campioana Spaniei a egalat prin Ferran Torres pe fondul unei dominări autoritare, urmând ca în minutul 71 să venită golul decisiv, marcat de Robert Lewandowski.

Barcelona a obţinut a doua victorie în acest nou sezon de La Liga şi are 7 puncte în acest moment.

Villarreal - FC Barcelona 3-4 (Foyth J. 26', Sorloth A. 40' Baena A. 50' / Gavi 12', de Jong F. 15', Torres F. 68', Lewandowski R. 71')