Fotbalistul legendar şi-a prelungit contractul la 37 de ani! Anunţul clubului Fotbalistul legendar şi-a prelungit contractul la 37 de ani! Anunţul clubului
Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie
Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!” Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!”
VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2 VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2
VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final
Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong

VIDEO | SUNTEM CAMPIONI MONDIALI LA MINIFOTBAL! Victorie epică la penalty-uri cu Kazahstan, după ce am egalat la ultima fază a timpului regulamentar

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2023

România a câştigat titlul mondial la minifotbal în Emiratele Arabe Unite. ”Tricolorii” au învins în finală Kazahstanul, cu 14-13 la loviturile de departajare. După timpul regulamentar şi prelungiri a fost 2-2.

VIDEO | România - Kazahstan 2-2 (14-13 la penalty-uri)

SUNTEM CAMPIONI MONDIALI! Covaci transformă lovitură decisivă şi ne impunem cu 14-13 la loviturile de departajare!

Minutul 60: Final de prelungiri! Titlul mondial se decide la penalty-uri! Vor fi serii de câte 3, care se vor suplimenta dacă e egal.

Mintul 50+1: GOL România! Balogh prinde un şut superb de la distanţă în prelungiri!

Minutul 48: GOL România! VAR intervine şi dictează penalty pentru noi! Reducem diferenţa cu un şut perfect executat de Balogh.

Minutul 36: GOL Kazahstan! Suntem deposedaţi pe posesie, iar adversarii profită de eroare.

Minutul 25: GOL Kazahstan! Ungur încearcă să respingă, dar deviază în proprie poartă.

----------------------------------------

Ţara noastră a ajuns în ultmul act după ce a trecut de Ungaria fără emoţii, cu 3-0. În timp ce Kazahstan a obţinut un succes la limită cu Azerbaidjan, scor 3-2.

”Tricolorii” au reuşit să obţină două medalii de bronz la Campionatul Mondial, în cadrul ediţiilor din: SUA (2015) şi Australia (2019).