Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu" Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu
Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României
Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous
Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro
Anamaria Prodan a dezvăluit câţi ani va mai juca Nicolae Stanciu Anamaria Prodan a dezvăluit câţi ani va mai juca Nicolae Stanciu

VIDEO | Surpriză în Serie A! AC Milan a pierdut pe terenul celor de la Spezia

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2023

Spezia a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia AC Milan, într-un meci al etapei a 35-a din Serie A.

Partida a fost decisă de două goluri marcate în ultimul sfert de oră al meciului. Mai întâi Wisniewski a deschis scorul, în minutul 75, pentru ca Salvatore Esposito să îl majoreze în minutul 85. Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă neutilizată la AC Milan.

În clasament AC Milan se află pe locul 5, cu 51 de puncte. Spezia are 30 de puncte şi ocupă loc retrogradabil, al 18-lea din 20 de echipe.

În primul meci al zilei din Serie A, Salernitana a învins cu 1-0 pe Atalanta Bergamo, prin golul înscris de Candreva în minutul 90+3.