PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

VIDEO | Tânărul Mihnea Rădulescu se anunţă o mare speranţă. ”Degeaba ai talent dacă nu munceşti”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu ieri, 21:56

Petrolul Ploieşti a câştigat clar pe teren propriu, 4-1, cu Hermannstadt, în primul meci al etapei a 11-a din Superligă.

La 19 ani, Mihnea Rădulescu a făcut un meci mare. Tânărul jucător al celor de la Petrolul a reuşit două goluri ce au impresionat prin rafinamentul execuţiilor.

Rădulescu a avut un discurs extrem de matur la flash-interviu.

”Sper să fie printre cele mai bune sezoane ale mele, vreau să prind experienţă şi încredere. Mă gândesc la viitorul meu de fotbalist.

Muncesc foarte mult la antrenamente. Degeaba ai talent dacă nu munceşti. Muncesc în continuare să fiu cea mai bună variantă a mea, ăsta e obiectivul meu. Avem un vestiar excelent, avem jucători cu calitate şi de caracter. Vreau să luăm fiecare meci în parte şi sper să ajungem în play-off”,