Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona
Kylian Mbappe are o leziune musculară şi ratează derbiul cu Atlético Madrid Kylian Mbappe are o leziune musculară şi ratează derbiul cu Atlético Madrid
”Vrem să facem un meci mare”. Absenţă de marcă la FCSB pentru meciul cu letonii de la RFS ”Vrem să facem un meci mare”. Absenţă de marcă la FCSB pentru meciul cu letonii de la RFS
Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul
Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea
Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea” Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea”

VIDEO | Tottenham - Burnley 2-1. Radu Drăguşin a intrat pe final

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 11 mai 2024

Tottenham Hotspur a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea Burnley, în etapa a 37-a din Premier League. Radu Drăguşin a intrat la londonezi în repriza secundă.

Jacob Bruun Larsen a deschis scorul pentru Burnley, pe London Stadium, oaspeţii având nevoie de victorie pentru a mai putea spera la salvarea de la retrogradare. Tottenham a egalat repede, prin fundaşul Pedro Porro, din pasa lui Brennan Johnson, şi la pauză a fost scor egal, 1-1.

Ange Postecoglou a efectuat modificări şi l-a introdus în joc pe Radu Drăguşin, în minutul 72, iar zece minute mai târziu Micky van de Ven a înscris golul victoriei pentru Tottenham, din pasa lui James Maddison. Londonezii s-au impus cu 2-1 – prima victorie după patru înfrângeri consecutive, şi sunt pe locul 5, cu 63 de puncte. Burnley este deja retrogradată, alături de Sheffield, cu 24 de puncte care o plasează pe locul 19.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 37-a, din Premier League:

Fulham – Manchester City 0-4 (Gvardiol 13, 71, Foden 59, Julian Alvarez 90+6 penalti);

Bournemouth – Brentford 1-2 (Solanke 89 / Mbeumo 86, Wissa 90+5)

Everton – Sheffield United 1-0 (Doucoure 31);

Newcastle – Brighton 1-1 (Longstaff 45+5 / Veltman 18);

Tottenham – Burnley 2-1 (Porro 32, van de Ven 82 / Bruun Larsen 25);

West Ham United – Luton Town 3-1 (Ward-Prowse 54, Soucek 65, Earthy 76 / Sambi Lokonga 6);

Wolverhampton – Crystal Palace 1-3 (Cunha 66 / Olise 26, Mateta 28, Eze 73).