Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

VIDEO | Voluntari - Sepsi 0-2. Liviu Ciobotariu îşi răpune fosta echipă

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 27 oct 2023

Sepsi OSK a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii. Este a doua victorie consecutivă pentru oaspeţi.

La Voluntari, Sepsi şi-a anunţat intenţiile ofensive încă din startul partidei, când Aganovic a rămas singur cu portarul gazdelor, Jesus Fernandez, dar acesta a blocat şutul, în minutul 4. Un minut mai târziu, Marius Ştefănescu a deschis scorul pentru oaspeţi. Ilfovenii au marcat în minutul 56, prin Dumiter, dar golul a fost anulat pentru ofsaid după analiza VAR. Şi Sepsi a avut un gol anulat, la Roland Varga, tot pentru ofsaid, în minutul 72.

Oaspeţii şi-au mărit însă avantajul în minutul 76, când Marius Ştefănescu a reuşit dubla. S-a încheiat cu victoria lui Sepsi, 2-0, care este pe locul 8, cu 18 puncte.

FC Voluntari are 13 puncte şi ocupă poziţia a 13-a.

VIDEO | Voluntari - Sepsi 0-2 (Ştefanescu 5, 75), în direct, pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Paz, Armaş (cpt.) - Boboc, Raţă, Crepulja, D. Andrei, Carnat - Nemec, Dumiter
  • Sepsi: Niczuly (cpt.) - Oroian, D. Ciobotariu, Kecskes, Fl. Ştefan - J. Rodriguez, Ninaj - Aganovic, Alimi, Ştefănescu - Debeljuh

Minutul 90+9: Final de meci! Sepsi se impune cu 2-0.

Minutul 75: GOL Sepsi! Ştefănescu centrează din flancul drept. Safranko trece pe sub minge şi îl păcăleşte pe Fernandez.

Minutul 72: Varga reia din 5 metri, dar fotbalistul covăsnenilor era într-o poziţie clară de offside.

Minutul 66: Andrei scapă singur cu portarul, dar Niczuly iesi bine şi respinge în corner.

Minutul 55: Dumiter înscrie, dar după o lungă analiză VAR se dictează offside.

Minutul 45+2: Pauză! Sepsi conduce cu 1-0.

Minutul 31: Nemec deviază la Carnat, dar acesta reia slab dintr-o poziţie ideală.

Minutul 5: GOL Sepsi! Paz lasă balonul să treacă nepermis, iar Ştefănescu profită şi îl învinge pe Fernandez.

Minutul 4: Fernandez scoate de sub bară o minge trimisă de la 25 de metri.

--------------------------------------------

În acest sezon, FC Voluntari ”tremură” pentru rămânerea în Superligă. Ilfovenii sunt pe locul 13 în clasament, cu 13 puncte.

În tabăra opusă, Sepsi traversează o perioadă extrem de grea, după ce a avut un debut foarte bun, iar scaunul lui Liviu Ciobotariu este în pericol. Echipa din Covasna este pe locul 10, cu 15 puncte.