VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start

VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni
Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League
Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent" Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent"
Neil Lennon a semnat Neil Lennon a semnat
Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga

VIDEO | Zeljko Kopic a creat un Dinamo cum nu s-a văzut de foarte mult timp. ”Spiritul nostru, mentalitatea şi caracterul ne-au ajutat”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2024

Dinamo Bucureşti a câştigat pe teren propriu, scor 2-1, cu Universitatea Craiova, în etapa a şaptea din Superliga. Gazdele au jucat în nouă jucători ultimul sfert de oră al înfruntării.

Zeljko Kopic a schimbat radical jocul lui Dinamo în acest sezon. Croatul a punctat că mai multe elemente au făcut să se obţină victoria în inferioritate numerică.

"Cred că spiritul nostru, mentalitatea şi caracterul ne-au ajutat să luăm cele 3 puncte. Am început bine, Craiova a avut posesia, are calitate, ţin bine de minge sub presiune. A fost greu să luăm gol imediat după ce am dat.

A doua repriză cred că am început foarte bine, primul roşu ne-a dat peste cap, dar jucătorii merită multă apreciere pentru cum s-au apărat. E foarte important ca în derby-uri să ne controlăm emoţiile. O să analizăm, o să vedem, e clar că trebuie să ne îmbunătăţim în anumite aspecte”,