”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 7 sep 2024

Meciurile din Nations League se văd la Prima Sport! Germania - Ungaria, Olanda - Bosnia şi Irlanda- Anglia sunt cele mai tari dueluri. Spectacolul începe la ora 16:00, cu duelul dintre Insulele Feroe şi Macedonia de Nord.

Germania - Ungaria 5-0 (Fullkrug 27, Musiala 58, Wirtz 66, Pavlovic 77, Havertz 81)

Echipele de start

• Germania: ter Stegen - Kimmich, Tah, Schlotterbeck, Raum - Andrich, Gross - Wirtz, Havertz, Musiala - Fullkrug.
  • Ungaria: Gulacsi -  Balogh, Orban, Dardai - Nego, Schafer, Nagy, Kerkez - Szoboszlai, Varga, Sallai.

Minutul 81: GOL GERMANIA! Ungaria, umilită la Dusseldorf! Havertz a marcat din penalty.

Minutul 77: GOL GERMANIA! Pavlovic îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

Minutul 66: GOL GERMANIA! Wirtz face 3-0, iar ungurii sunt la pământ.

Minutul 58: GOL GERMANIA! Musiala dublează avantajul nemţilor după un contraatac fulgerător.

Minutul 27: GOL GERMANIA! Fullkrug îndeplineşte o simplă formalitate şi deschide scorul.

Minutul 1: A început meciul.

Olanda - Bosnia 5-2 (Zirkzee 13, Reijnders 45+2, Gakpo 56, Weghorst 88, Simons 90+2 / Demirovic 27, Dzeko 73)

• Olanda: Verbruggen - Dumfries, de Ligt, van Dijk, Ake - Schouten, Reijnders, Gravenberch - Simmons, Zirkzee, Gakpo.
  • Bosnia: Vasilj - Barisic, Katic, Tahirovic, Mujakic - Gazibegovic, Gigovic, Dedic - Huseinbasic, Dzeko, Demirovic.

Minutul 90+2: GOL OLANDA! Simmons îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

Minutul 88: GOL OLANDA! Weghorst pune la adăpost cele trei puncte.

Minutul 73: GOL BOSNIA! Dzeko reaprinde speranţa în tabăra oaspete.

Minutul 56: GOL OLANDA! Gakpo duce scorul la 3-1.

Minutul 45+2: GOL OLANDA! Reijnders îşi readuce naţionala în avantaj cu un gol marcat în prelungirele primei reprize.

Minutul 27: GOL BOSNIA! Demirovic produce surpriza şi egalează la Eindhoven.

Minutul 13: GOL OLANDA! Zirkzee deschide scorul cu o lovitură de cap. Atacantul era cu spatele la poartă în momentul în care a reluat mingea.

Ucraina - Albania 1-2 (Konoplya 49 / Ismajli 54)

• Ucraina: Trubin - Konoplya, Zabarnyi, Matviienko, Mykolenko - Brazhko - Tsygankov, Sudakov, Shaparenko, Kabaev - Yaremchuk,
  • Albania: Strakosha - Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Mitaj - Asllani, Ramadani - Laci, Bejrami, Asani - Manaj.

Minutul 66: GOL ALBANIA! Surpriză în Cehia, Asani o aduce pe Albania în avantaj, după ce în urmă cu 17 minute Ucraina a deschis scorul.

Minutul 54: GOL ALBANIA! Replica nu a întârziat să apară, Ismajli a restabilit egalitatea după un corner.

Minutul 49: GOL UCRAINA! Konoplya deschide scorul cu un voleu executat perfect din marginea careului.

Grecia - Finlanda 3-0 (Ioannidis 23, 76, Koulierakis 37)

• Grecia: Vlachodimos - Rota, Mavropanos, Koulierakis, Tsimikas - Mantalos, Bouchalakis - Chatzigiovanis, Bakasetas, Pelkas - Ioannidis.
  • Finlanda: Hradecky - Stahl, Hoskonen, Ivanov, Galvez - Peltola, Schuller - Antman, Kamara, Lod - Kallman.

Minutul 76: GOL GRECIA! Ioannidis face dubla după un corner.

Minutul 37: GOL GRECIA! Koulierakis dublează avantajul, iar naţionala elenă pare că nu va avea probleme în această seară.

Minutul 23: GOL GRECIA! Hradecky comite o gafă monumentală, de care a profitat Ioannidis.

Irlanda - Anglia 0-2 (Rice 12, Grealish 26)

• Irlanda: Kelleher - Coleman, Collins, O'Shea, Brady - Doherty, Molumby, Smallbone, Szmodics - Ogbene, Idah.
  • Anglia: Pickford - Trent, Maguire, Guehi, Colwill - Mainoo, Rice, Grealish - Saka, Kane, Gordon.

Minutul 26: GOL ANGLIA! Fază de manual reuşită de englezi, finalizată de Grealish.

Minutul 12: GOL ANGLIA! Declan Rice deschide scorul cu un şut perfect! Meci electrizant la Dublin.

Georgia - Cehia 4-1 (Kvaratskhelia 32, Chakvetadze 53, Mikautadze 63, Kochorashvili 66 / Kalvach 80)

• Georgia: Mamardashvili - Gvelesiani, Kashia, Dvali - Kakabadze, Chakvetadze, Kochorasvili, Kiteishvili, Lochoshvili, - Mikautadze, Kvaratskhelia.
  • Cehia: Kovar - Zima, Hranac, Krejci - Coufal, Soucek, Kral, Rynes - Provod, Schick, Cvancara.

Minutul 80: GOL CEHIA! Kalvach a marcat golul de onoare, cu un şut electrizant!

Minutul 66: GOL GEORGIA! Fază superbă reuşită de georgieni, iar scorul este unul halucinant!

Minutul 63: GOL GEORGIA! Cehia, fără replică la Tbilisi! Mikautadze a dus scorul la 3-0 cu un voleu.

Minutul 53: GOL GEORGIA! Chakvetadze dublează avantajul după o cursă individuală spectaculoasă.

Minutul 32: GOL GEORGIA! Kvaratskhelia deschide scorul din penalty. Atmosferă superbă la Tbilisi!

Moldova - Malta 2-0 (Caimacov 32, Nicolaescu)

• Moldova: Celeadnic - Plătica, Crăciun, Mudrac, Marandici, Reabciuk - Moţpan, Raţă - Caimacov, Nicolaescu, Ioniţă.
  • Malta: Bonello - Muscat, Shaw, Borg - Mbong, Guillaumier, Yankam, Camenzuli - Pisani - Reid, Mbong.

Minutul 45+4: GOL MOLDOVA! Nicolaescu dublează avantajul din penalty la ultima fază a primei reprize.

Minutul 32: GOL MOLDOVA! Caimacov execută perfect o lovitură liberă!

Minutul 1: A început meciul.

Armenia - Letonia 4-1 (Bichakhchyan 6, Dubra autogol 35, Zelarayan 48, Spertsyan 86 / Harutyunyan autogol 9)

• Armenia: Cancarevic - Harutyunyan, Haroyan, Calisir - Hovhannisyan, Spertsyan, Iwu, Tiknizyan - Zelarayan, Bichakhchyan, Serobyan.
  • Letonia: Matrevics - Jurkovskis, Dubra, Tobbers - Jaunzems, Vapne, Saveljevs, Ciganiks - Ikaunieks - Uldrikis, Daskevics.

Minutul 86: GOL ARMENIA! Spertsyan face 4-1.

Minutul 48: GOL ARMENIA! Zelarayan profită de o greşeală în apărarea letonă.

Minutul 35: GOL ARMENIA! Dubra marchează un autogol uluitor.

Minutul 9: GOL LETONIA! Harutyunyan îşi bagă mingea în propria poartă.

Minutul 6: GOL ARMENIA! Deschidere rapidă de scor la Erevan.

Insulele Feroe - Macedonia de Nord 1-1 (Davidsen 8 / Bardhi 49)

• Insulele Feroe: Reynatrod - Danielsen, Edmundsson, Chukwudi, Davidsen - Joensen - Sorensen, G. Vatnhamar, S. Vatnhamar, Olsen - Edmundsson.
  • Macedonia de Nord: Dimitrievski - Iljazovski, Serafimov, Musliu - Mitrovski, Churlinov, Alimi, Bardhi, Dimoski - Miovski, Elmas.

Minutul 90+4: Fluier final. Remiză între Insulele Feroe şi Macedonia de Nord.

Minutul 69: Ocazie monumentală! Qamili a trimis peste poartă din câţiva metri.

Minutul 49: GOL MACEDONIA DE NORD! Alimi, jucătorul lui Sepsi, a obţinut o lovitură de la 11 metri, transformată de Bardhi.

Minutul 8: GOL INSULELE FEROE! Davidsen deschide scorul la Torshavn, din penalty.