Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău
Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B
Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga
VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2, în direct, pe Prima Sport 1. Ardelenii întorc partida în startul reprizei secunde
Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd” Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd”
Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă

Vinicius Jr. şi-a prelungit contractul cu Real Madrid. El are o clauză de reziliere imensă

Real Madrid Publicat de Daian Cutu pe 31 oct 2023

Real Madrid a anunţat prelungirea contractului lui Vinicius Jr., proaspăt câştigător al premiului Socrates la gala Balonul de Aur.

Noul contract este valabil până la 30 iunie 2027 şi, potrivit presei spaniole, ar avea o clauză de reziliere de un miliard de euro.

În vârstă de 23 de ani, Vini Jr. este unul dintre cei mai influenţi jucători ai echipei madrilene.

Jucătorul a fost adus la Real Madrid de la Flamengo în 2018, pentru o sumă de transfer de 46 de milioane de euro (48,76 milioane de dolari) şi de atunci a jucat în 235 de partide, marcând 62 de goluri.