PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Voluntari e aproape de titlu la volei! Ilfovencele conduc cu 2-0 în finala contra celor de la Alba Blaj

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Volei Alba Blaj a fost învinsă şi sâmbătă, în deplasare, de formaţia CSO Voluntari, scor 3-2, în al doilea meci al finalei Diviziei A, din cinci programate. Scorul general este 2-0 şi seria se mută la Blaj.

Scorul pe seturi a fost 25-21, 25-18, 20-25, 20-25, 15-12.

În primul meci al finalei, vineri, CSO Voluntari a câştigat cu 3-1, pe seturi 28-26, 25-19, 20-25, 25-20.

Seria se mută la Blaj, iar un eventual decisiv va avea loc, din nou, pe terenul CSO.

Pentru medaliile de bronz luptă Rapid Bucureşti - CSM Târgovişte (3-1 în primul meci).

În semifinale, CSO Voluntari a trecut de CSM Târgovişte (dublu 3-1), iar Volei Alba Blaj de Rapid Bucureşti (3-0 şi 3-1).