Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii
Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB
Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua
FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România
Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea
Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona

Andrei Cordea a dezvăluit discuţia pe care a avut-o cu Cristiano Ronaldo. ”Este un caracter enorm”

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 6 oct 2023

Cordea a fost adversarul lui Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită. Fostul jucător de la FCSB evoluează pentru Al Tai, acolo unde îl are coleg pe Dugandzic şi antrenor pe Reghecampf.

Cordea a fost titular în partida contra echipei lui Ronaldo, Al Nassr, iar la final a făcut schimb de tricou cu lusitanul.

”Prima dată eram supărat şi am uitat, chiar am plecat către vestiar. Când m-am întors mi-a zis să-i dau şi eu tricoul. Ne-am urat baftă şi i-am zis să nu-mi lase tricoul la stadion (n.r. râde). Apoi mi-a răspuns că este pentru copiii lui.

Probabil nu o să-l dea copiilor, dar este un caracter enorm”, a declarat Andrei Cordea.