Fostul jucător de la FCSB nu este de acord cu strategia pe care Gigi Becali o impune la echipă: „În ritmul ăsta nu ai cum” | VIDEO EXCLUSIV Fostul jucător de la FCSB nu este de acord cu strategia pe care Gigi Becali o impune la echipă: „În ritmul ăsta nu ai cum” | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali a pus mâna pe telefon la pauza meciului cu Riga şi l-a sunat pe MM Stoica! „Mihai, faceţi aşa!” Gigi Becali a pus mâna pe telefon la pauza meciului cu Riga şi l-a sunat pe MM Stoica! „Mihai, faceţi aşa!”
Gigi Becali a scos în evidenţă un singur jucător după victoria la scor cu RFS: „A dat curaj” Gigi Becali a scos în evidenţă un singur jucător după victoria la scor cu RFS: „A dat curaj”
Gigi Becali, cadou spectaculos pentru Ştefan Târnovanu Gigi Becali, cadou spectaculos pentru Ştefan Târnovanu
Decizie finală! Un club din Liga 2 a fost depunctat şi riscă interdicţia la transferuri Decizie finală! Un club din Liga 2 a fost depunctat şi riscă interdicţia la transferuri
Englezii l-au „măcelărit” pe Radu Drăguşin după ce a văzut cartonaşul roşu în minutul 8 Englezii l-au „măcelărit” pe Radu Drăguşin după ce a văzut cartonaşul roşu în minutul 8

Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Villarreal a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-0, gruparea Rayo Vallecano, în etapa a 33-a din La Liga.

Pe Estadio de la Ceramica, Villarreal a deschis scorul în minutul 18, prin Alexander Sorloth. Acelaşi jucător a înscris în minutul 30, dar golul a fost anulat după intervenţia VAR, pentru o poziţie de ofsaid. Gazdle şi-au mărit totuşi avantajul în minutul 69, când Alex Baena a centrat din corner şi Yerson Modquera a înscris cu o lovitură de cap. Sorloth a făcut 3-0 în minutul 74 şi acesta a rămas şi scorul final. Fundaşul român Andrei Raţiu a fost integralist la Rayo.

În clasament, Villarreal e pe locul 9, cu 45 de puncte, iar Rayo Vallecano se află pe 15, cu 34 de puncte.