Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul
Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea
Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea” Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea”
RFS, măcinată de accidentări înaintea meciului cu FCSB RFS, măcinată de accidentări înaintea meciului cu FCSB
Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti
Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga

Basarab Panduru a explodat la adresa lui Edi Iordănescu! "Ce e asta?"

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 10 oct 2023

România joacă cu Belarus şi Andorra, săptămâna aceasta, în preliminariile Euro 2024.

• Partida România - Andorra este în direct, duminică, la Prima TV

Basarab Panduru nu a înţeles decizia lui Iordănescu de a îl convoca pe Bîrligea şi a explodat la adresa selecţionerului. Fostul internaţional a avut această reacţie nu din pricina jocului prestat de atacant, ci din cauza condiţiei fizice.

Daniel Bîrligea nu a jucat în niciun meci din acest sezon mai mult de 66 de minute, în Superligă.

"Ce e asta? Un jucător care merge la echipa naţională nu poate juca niciodată mai mult de 66 de minute într-un meci? Ce cauţi la echipa naţională dacă nu poţi juca mai mult de 66 de minute? Ce explicaţie îmi dai? Niciodată n-a jucat 66 de minute, dar este convocat la naţională. Pe un spirit al lui, pe tinereţea lui, parcă se bate mai mult decât cei care au intrat în repriza a doua.

(n.r. - golul de 1-1, din minutul 58) Deci a făcut nişte preluări pe poziţie viitoare excepţionale, iar şutul nu înţeleg de unde l-a scos. Se duce bară gol... Nu înţeleg de unde a scos şutul ăla. Ai 5% şansă să dai gol de acolo", a explicat Basarab Panduru la Orange Sport.