PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Bernardo Silva o duce pe Manchester City în finala Cupei Angliei

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Manchester City a învins sâmbătă, pe Wembley, scor 1-0, gruparea londoneză Chelsea, în semifinalele Cupei Angliei.

City s-a calificat în finala competiţiei.

Pe Wembley, City a început meciul din semifinalele Cupei Angliei fără Haaland printre titulari. „Cetăţenii” au dominat însă prima repriză, londonezii replicând abia în minutul 37, prin Palmer. Ocaziile s-au succedat de la o echipă la alta, însă golul a căzut abia în minutul 84, când Doku i-a trimis lui De Bruyne, belgianul i-a pasat lui Bernardo Silva şi acesta a stabilit scorul meciului. Elevii lui Guardiola s-au impus cu 1-0 şi s-au calificat în finala Cupei Angliei.

A doua semifinală se va juca, tot pe Wembley, duminică, între Manchester United şi echipa de ligă secundă Coventry City.