VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial
Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon
Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş
Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa” Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa”
VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut
”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea

Berrettini, triumfător la turneul de la Gstaad. "Sentimentul este incredibil"

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 21 iul 2024

Italianul Matteo Berrettini, locul 82 ATP, a câştigat al nouălea său titlu ATP, duminică, la EFG Swiss Open Gstaad, învingându-l în finală pe Quentin Halys, scor 6-3, 6-1, în doar 59 de minute.

El s-a mai impus la Gstaad în 2018.

"Sentimentul este incredibil. Parcă ieri am câştigat primul meu titlu aici, acum şase ani, dar s-au întâmplat de atunci multe meciuri şi multe lucruri", a declarat Berrettini. "Sunt atât de bucuros că pot continua să joc şi să mă bucur, şi cred că am regăsit energia de acum şase ani în timpul acestei săptămâni. Acest loc este special pentru mine. Sunt atât de fericit".

Este al doilea titlu ATP 250 pe zgură al sezonului pentru Berrettini - el a câştigat şi în aprilie la Marrakech.