Primul 11 pregătit de Elias Charalambous pentru meciul de la Salonic Primul 11 pregătit de Elias Charalambous pentru meciul de la Salonic
Luca Preda va evolua la Turneul Campionilor pentru juniori de la Chengdu Luca Preda va evolua la Turneul Campionilor pentru juniori de la Chengdu
Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep
Simona Halep, spulberată la Hong Kong Simona Halep, spulberată la Hong Kong
Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off
Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!

Borussia Monchengladbach – Werder Bremen 2-2, în prologul etapei 15 din Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 15 dec 2023

Borussia Monchengladbach a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Werder Bremen, în deschiderea etapei a 15-a din Bundesliga.

Werder a marcat prima pe Borussia-Park, prin Rafael Borre, care a deschis scorul în minutul 7. Gzdele au egalat în minutul 45, când a înscris Rocco Reitz. Acelaşi jucător a adus-o pe Borussia în avantaj, în minutul 49, reuşind prima lui dublă în Bundesliga.

Marvin Ducksch a semnat golul egalizator, în minutul 76, şi meciul s-a încheiat 2-2.

Borussia Monchengladbach este pe locul 9, cu 17 puncte. Werder se află pe 12, cu 15 puncte adunate.