”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor
Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon
A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete" A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete"
Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV
VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă

Ciclistul francez Christophe Laporte nu ştia că a câştigat medalia de bronz

JO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 4 aug 2024

Ciclistul francez Christophe Laporte nu ştia că a câştigat medalia de bronz în cursa olimpică pe şosea atunci când a trecut linia de sosire la Trocadéro. El a aflat că a obţinut bronzul de la câştigătorii medaliilor de aur şi argint.

"Am fost concentrat pe cursa mea, pe sosirea mea, pentru a obţine cel mai bun rezultat posibil. Dar, în acel moment, nu ştiam că am fost al treilea", a declarat Laporte, în vârstă de 31 de ani.

În cele din urmă, medaliatul cu aur, belgianul Remco Evenepoel, şi medaliatul cu argint, francezul Valentin Madouas, au fost cei care i-au dat vestea. "Valentin mi-a spus: "Eşti pe trei", eu am spus: "Nu ştiu", iar el a spus: "Da, da". Mi-a spus şi Remco. A fost o surpriză plăcută. Când am trecut linia de sosire, l-am văzut pe Valentin fericit şi când eşti fericit aşa, este pentru că ai câştigat o medalie. Ştiam că nu este aur pentru că nu îl văzusem pe Remco (pe şosea). Nu am fi putut spera la mai mult astăzi".

Dacă nu a fost ţinut la curent cu desfăşurarea cursei, este din cauza regulilor olimpice, care nu permit utilizarea căştilor. Iar pe circuit, staff-ul nu l-a informat cu privire la stadiul jocului. "Este greu să ştim (unde ne aflăm)", a explicat antrenorul Thomas Voeckler.

Remco Evenepoel (24 ani) a intrat în istoria ciclismului după ce a câştigat aurul în cursa pe şosea masculină de la Jocurile Olimpice, el câştigând şi proba de contratimp de la Paris 2024.