”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Costel Gâlcă, concluzii amare. ”Era de aşteptat”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe duminică, 21:19

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat în condiţii de ploaie torenţială, vreme care a făcut terenul aproape impracticabil.

Golurile au fost marcate de Kamberi ’31 şi Tailson '90+10.

În minutul 59, Mitriţă a ratat un penalty.

Costel Gâlcă consideră că elevii săi nu s-au ridicat la rigorile partidei din Copou.

”Era de aşteptat că va fi un meci greu. Nu ne-am ridicat la ceea ce am vrut noi de la această partidă. Nu am fost pragmatici, am vrut să construim pe un teren ca acesta.

Asta face parte din fotbal. Ne-am creat ocazii, am avut şi penalty, eu zic că am mai avut unul care nu s-a dat, dar asta e. Nu mai ţine de mine, ţine de ei. Parcă în prima repriză prea am vrut să jucăm spectaculos, terenul nu era aşa bun. Trebuia să ducem mingea la margine, să venim cu centrări şi aşa putea ieşi golul. În ultimele minute nu am mai contat mult pentru că nu puteai să joci”