Decizia ciudată luată de Patrick Beverley după ce Israel a fost bombardată de Iran Decizia ciudată luată de Patrick Beverley după ce Israel a fost bombardată de Iran
OFICIAL | Wojciech Szczesny a semnat cu FC Barcelona! Polonezul a revenit din retragere OFICIAL | Wojciech Szczesny a semnat cu FC Barcelona! Polonezul a revenit din retragere
CSM Bucureşti i-a administrat Gloriei Bistriţa prima înfrângere a sezonului intern CSM Bucureşti i-a administrat Gloriei Bistriţa prima înfrângere a sezonului intern
VIDEO | Champions League se vede în direct pe canalele Prima Sport!  Lille - Real Madrid şi Aston Villa - Bayern Munchen, de la 22:00

VIDEO | Champions League se vede în direct pe canalele Prima Sport! Lille - Real Madrid şi Aston Villa - Bayern Munchen, de la 22:00
FCSB, decizie finală în privinţa lui Lukasz Zima FCSB, decizie finală în privinţa lui Lukasz Zima
Vasile Miriţă a numit ţeapa etapei din Superliga. „Nu mă aşteptam la asta” | EXCLUSIV VIDEO Vasile Miriţă a numit ţeapa etapei din Superliga. „Nu mă aşteptam la asta” | EXCLUSIV VIDEO

”El Clasico” ajunge pe tărâm saudit! Real Madrid şi Barcelona îşi dispută un nou trofeu

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 11 ian 2024

FC Barcelona a învins joi seara, la Riad, scor 2-0, formaţia Osasuna, în a doua semifinală a Supercupei Spaniei. Catalanii vor juca în finală cu Real Madrid.

După o primă repriză fără gol, echipa lui Xavi a deschis scorul în minutul 59, prin Robert Lewandowski. Catalanii au avut o ocazie de majorare a scorului în minutul 76, prin Kounde, dar au reuşit să marcheze în minutul 90+3, prin Lamine Yamal şi FC Barcelona s-a impus cu 2-0.

Catalanii s-au calificat în finala Supercupei Spaniei, care se va disputa duminică, 14 ianuarie, şi în care FC Barcelona va întâlni pe Real Madrid.