PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Emmanuel Macron va juca miercuri un meci de fotbal în scop caritabil

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Preşedintele Franţei, Emmanuel Macron, este aşteptat miercuri la Plaisir, în regiunea Yvelines, pentru a participa la un meci al Variétés Club de France în beneficiul organizaţiei caritabile Pièces Jaunes, relatează Le Figaro.

Vor fi prezenţi şi selecţionerul Didier Deschamps şi Brigitte Macron.

Revenind pe teren la trei ani de la ultimul său meci pentru Variétés Club de France, în octombrie 2021, Emmanuel Macron va juca alături de o serie de vedete ale fotbalului, printre care Laurent Blanc, Christian Karembeu, Alain Giresse, Robert Pires şi Arsène Wenger.

În 2021, împotriva unei echipe de angajaţi de la spitalul intercomunitar Poissy Saint-Germain-en-Laye, preşedintele francez a marcat din penalti.