”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Eugen Neagoe a revenit cu dreptul în Superliga. ”Trebuie să lucrăm pe poate poziţiile”

Gloria Buzău Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 21:32

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

De la ospeţii a fost eliminat Stevanovic, în minutul 90+1, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Pentru Eugen Neagoe a fost primul meci pe banca celor de la Gloria Buzău. El i-a luat locul lui Andrei Prepeliţă şi a punctat că are serios de lucru pentru a redresa situaţia.

"Cred că am făcut un joc bun, meritam să câştigăm. Cei de la Galaţi au avut un singur şut pe poartă. Am făcut foarte puţine greşeli, aproape deloc, în apărare.Fotbalul e simplu. Nu trebuie să pun lumea pe gânduri, de la joc la joc trebuie să devenim mai buni, vrem să rămânem în prima ligă.

Trebuie să lucrăm pe poate poziţiile, voi face tot ce depinde de mine ca să nu retrogradăm. Suporterii trebuie să fie alături de noi”,