Primul 11 pregătit de Elias Charalambous pentru meciul de la Salonic Primul 11 pregătit de Elias Charalambous pentru meciul de la Salonic
Luca Preda va evolua la Turneul Campionilor pentru juniori de la Chengdu Luca Preda va evolua la Turneul Campionilor pentru juniori de la Chengdu
Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep
Simona Halep, spulberată la Hong Kong Simona Halep, spulberată la Hong Kong
Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off
Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!

EXCLUSIV | ”Este foarte important cum se mişcă conducerea”. Candidata la titlu ce are mare nevoie de atacanţi

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 15 dec 2023

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate pe teren propriu, 0-0, cu gruparea bucureşteană Rapid, în etapa a 20-a din Superligă. Giuleştenii au avut un jucător eliminat încă din minutul 6 al partidei.

Iar de la adversari, Paul Papp a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat de arbitrul Adrian Cojocaru.

În cadrul emisiunii Fotbal Show, George Galamaz a declarat că giuleştenii au mare nevoie să aducă întăriri în ofensivă, în contextul în care Rrahmani mai are mult de tras până să revină pe teren, ca urmare a accidentări dure suferite la echipa naţională.

”Este foarte important cum se mişcă conducerea, mai ales ce atacanţi.

Nu au atacanţi în acest moment, deşi aveau 2 sau 3 pe bancă cu Petrolul. Este foarte important de cum revine Rrahmani. E clar că cei de la Rapid au nevoie de un atacant care să îi ajute de cum vine.

Rapidul s-a mulţumit în această seară (n.r. cu Petrolul) cu ce s-a putut, deşi au jucat cu om în minus încă din minutul 6”, a spus Galamaz, pentru Prima Sport.