Ultima oră
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe

Federer, Murray şi Monfils vor participa la evenimentul de retragere a lui Stan Wawrinka

Tenis Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:01
mail-share icon Email

Tenismanul elveţian Stan Wawrinka a anunţat vineri că la retragerea sa, programată pentru luna decembrie, va organiza un demonstrativ la care vor participa foştii lideri ATP Roger Federer şi Andy Murray, precum şi francezul Gael Monfils.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38122/22495373/1/profimedia-1089018793.jpg

 

”După mai bine de 20 de ani în circuit, este timpul să închei acest capitol”, a reafirmat Stan Wawrinka, triplu campion de Grand Slam, într-un videoclip postat pe contul său de Instagram. „Înainte de a pleca, am vrut să organizez o ultimă seară pentru a vă mulţumi şi a vă lua rămas bun”, a continuat fostul număr 3 mondial, adresându-se fanilor săi.

„În această seară, intitulată „Un ultim rever”, sunt suficient de norocos să mă pot baza pe prietenii mei, cu care am împărtăşit atâtea momente minunate de-a lungul anilor. Andy Murray, Gael Monfils şi Roger Federer vor fi acolo”, a spus Wawrinka (41 de ani), clasat în prezent pe locul 110 în lume. „Am vrut să organizez ceva cu adevărat special, astfel încât să ne putem bucura împreună de acest ultim moment”, a concluzionat jucătorul elveţian, care se pregăteşte să joace ultimul său turneu de la Wimbledon, graţie unui wildcard primit din partea organizatorilor turneului.

Stan Wawrinka a câştigat în carieră trei turnee de Mare Şlem: Australian Open (2014), Roland Garros (2015) şi US Open (2016).

 

mail-share icon Email
viewscnt

Tenis

Ultimele articole Toate articolele