Ultima oră
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs
Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM
Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series

Filipe Coelho a bifat primul trofeu ca antrenor. ”Toată lumea a lucrat foarte mult”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2026
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a câştigat Cupa României, după ce a învins Universitatea Cluj la loviturile de departajare, scor 6-5. La finalul timpului regulamentar a fost 0-0.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38230/22443729/1/cfr-cluj-universitatea-craiova-play-off-superliga-superbet-8-05-2026-4.jpg

 

Pentru Filipe Coelho a fost un meci cu o semnificaţie aparte, deoarece i-a adus primul trofeu din carieră ca antrenor principal.

Portughezul este de părere că victoria Craiovei a fost una pe deplin meritată, iar succesul ar fi putut fi rezolvat încă din timpul regulamentar. 

”Este un sentiment plăcut pentru toată lumea, pentru că am muncit mult. Tot oraşul merita acest trofeu. Am muncit mult. Atunci când ajungi în finală, una dintre echipe câştigă, iar cealaltă pierde. Cred că meritam să câştigăm în timpul regulamentar, dar s-a ajuns la loviturile de departajare. 

Fanii mereu ne-au susţinut de când am venit aici. Greşelile sunt parte din viaţă, uneori greşeşti, dar cred că ar trebui să ne uităm mai mult la lucrurile bune. Avem un campionat bun, jucători buni, echipe bune, ăsta e adevărul. 

Uneori îmi spuneţi că sunt prea nervos, dar în timpul meciului sunt o mulţime de emoţii. Cred că asta e personalitatea mea, dacă e bine sau, ăsta e felul meu de a fi. Cel mai important e că-mi văd jucătorii fericiţi şi sunt norocos să lucrez alături de ei”,
a spus lusitanul, la finele partidei de la Sibiu.

mail-share icon Email
viewscnt