Gabriel Nedelea (26 de ani) a plecat de la Steaua şi a semnat cu Unirea Slobozia.
Citește și

Fundaşul a început pregătirea de vară cu ”militarii”, dar după câteva zile a plecat de sub comanda lui Daniel Opriţa şi a ales să evolueze pentru formaţia care sezonul trecut a retrogradat din Superliga.
Nedelea a ajuns la Steaua în 2024, iar în sezonul trecut din Liga 2 a bifat 20 de meciuri.
”Bine ai venit, Gabriel Nedelea!
Fundaşul stânga, în vârstă de 25 de ani, se alătură lotului echipei noastre pentru noul sezon!
Gabriel a evoluat de-a lungul carierei pentru Farul Constanţa, CSM Alexandria, Oţelul Galaţi şi Steaua Bucureşti.
Îi urăm bun venit şi mult succes în tricoul galben-albastru!” au anunţat ialomiţenii.
Situaţia grea pentru Slobozia! Clubul a cerut insolvenţa
Unirea Slobozia a intrat în insolvenţă după retrogradarea din SuperLigă.
Unirea Slobozia traversează o perioadă complicată după sezonul dificil din SuperLigă, încheiat cu retrogradarea în Liga 2. Clubul ialomiţean a confirmat intrarea în insolvenţă, după ce Tribunalul Ialomiţa a admis cererea depusă de gruparea care a terminat penultima în clasament.
