Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid vor lua startul în acest weekend la ultima etapă din Campionatul Naţional de Viteză în Coastă - Trofeul Poiana Braşov Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid vor lua startul în acest weekend la ultima etapă din Campionatul Naţional de Viteză în Coastă - Trofeul Poiana Braşov
OFICIAL | Verdict de la FIFA pentru Rapid! Ce se întâmplă cu Aaron Boupendza OFICIAL | Verdict de la FIFA pentru Rapid! Ce se întâmplă cu Aaron Boupendza
Deces şocant în lumea fotbalului! Fostul jucător din Premier League, găsit mort în piscina casei sale Deces şocant în lumea fotbalului! Fostul jucător din Premier League, găsit mort în piscina casei sale
La volanul unui model Dacia, Sebastien Loeb a câştigat a treia etapă din Raliul Marocului La volanul unui model Dacia, Sebastien Loeb a câştigat a treia etapă din Raliul Marocului
Sfârşitul unei ere în lumea tenisului! Decizia luată pentru Wimbledon Sfârşitul unei ere în lumea tenisului! Decizia luată pentru Wimbledon
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet şi-a anunţat retragerea din activitate în 2025, după Roland Garros Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet şi-a anunţat retragerea din activitate în 2025, după Roland Garros

Ion Alexandru, campion european la Biatlon, Triatlon şi Laser Run

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 29 iun 2023

Federaţia Română de Nataţie şi Pentatlon Modern anunţă că Ion Alexandru a câştigat medalia de aur la biatlon masculin seniori, la Campionatul European de Biatlon, Triatlon şi Laser Run.

La competiţia de la Munchen, Alexandru Toma s-a clasat pe locul patru.

Totodată, Ana Dincă s-a clasat pe locul al patrulea în concursul de biatlon, la categoria U17 feminin, iar Victor Mihu a terminat pe poziţia a zecea, la categoria U19 masculin.

Componenţa lotului naţional al României la întrecerile din Germania este următoarea: Eduard Păuleţ, Nikolas Tanasiciuc, Bogdan Ficiu, Ana Dincă, Victor Mihu, Alexandru Ion, Erik Krausz, Bogdan Toader şi Alexandru Toma (antrenor şi sportiv). Antrenori: Silvana Tofan, Gyula Gallovits.