VIDEO | Emoţii la Gloria Buzău - Farul. Unui spectator i s-a făcut rău VIDEO | Emoţii la Gloria Buzău - Farul. Unui spectator i s-a făcut rău
Furt de la arena Roland Garros. Hoţii au plecat cu bani şi cu bijuterii în valoare de zeci de mii de euro Furt de la arena Roland Garros. Hoţii au plecat cu bani şi cu bijuterii în valoare de zeci de mii de euro
Etiopienii Milkesa Mengesha şi Tigist Ketema au câştigat maratonul de la Berlin Etiopienii Milkesa Mengesha şi Tigist Ketema au câştigat maratonul de la Berlin
VIDEO | Gloria Buzău - Farul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Gloria Buzău - Farul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Elize Buceschi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională Elize Buceschi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională
Simona Halep revine în acţiune! Adversara din primul tur de la turneul de la Hong Kong Simona Halep revine în acţiune! Adversara din primul tur de la turneul de la Hong Kong

Messi nu va juca în meciurile amicale ale Argentinei cu El Salvador şi Costa Rica

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 18 mar 2024

Jucătorul echipei Inter Miami, Lionel Messi, s-a accidentat în meciul cu Nashville, din manşa secundă a optimilor Ligii Campionilor Concacaf, nu se va putea alătura lotului Argentinei pentru cele două meciuri amicale cu El Salvador şi Costa Rica, pe 23 şi 27 martie.

Campionul mondial a părăsit terenul în minutul 50, după ce  marcat un gol şi a dat o pasă decisivă pentru Luis Suarez în meciul câştigat de Inter Miami, scor 3-1.

Potrivit antrenorului Gerardo Martino, Messi urmează să se recupereze pentru meciul din sferturi cu CF Monterrey, programat la 4 aprilie.