Editorial Costin Cavaşi | Cazul Sinner: WADA vs ITIA - clostebol pentru toată lumea? Editorial Costin Cavaşi | Cazul Sinner: WADA vs ITIA - clostebol pentru toată lumea?
Andres Iniesta se retrage Andres Iniesta se retrage
Dennis Man, luat în colimator deşi a marcat din nou Dennis Man, luat în colimator deşi a marcat din nou
Adrian Mititelu a lămurit situaţia antrenorului Adrian Mititelu a lămurit situaţia antrenorului
VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al Nassr. Gestul făcut după reuşită VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al Nassr. Gestul făcut după reuşită
Motivul pentru care Alex Cicâldău nu a bifat niciun minut de la revenirea în Bănie Motivul pentru care Alex Cicâldău nu a bifat niciun minut de la revenirea în Bănie

Nicolae Dică rămâne neînfrânt la Voluntari. ”Defensiv am făcut un joc bun, nu le-am dat celor de la Iaşi ocazii”

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 10 feb 2024

Poli Iaşi a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

Nicolae Dică a bifat a doua remiză la rând pe banca ilfovenilor. Tehnicianul s-a declarat mulţumit de modul în care a funcţionat compartimentul defensiv în disputa cu moldovenii.

”Defensiv am făcut un joc bun, nu le-am dat celor de la Iaşi ocazii de a marca. Pe plan ofensiv, din păcate, la ultima pasă am suferit.

Ne-am creat 10-12 contraatacuri, dar nu am reuşit să le finalizăm. Trebuie să fim mai concentraţi.

Sunt meciuri importante, cu miză, cu presiune. Am abordat diferit jocul faţă de etapa trecută, cu Hermannstadt. Încercăm să acumulăm puncte de la fiecare joc”