”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

OFICIAL | Un atacant bosniac a semnat cu Universitatea Craiova

CS Universitatea Craiova Publicat de Tudor Moisa pe 9 sep 2024

Jovo Lukic a fost prezentat oficial la Universitatea Craiova.

În vârstă de 25 de ani, atacantul bosniac a evoluat de-a lungul carierei doar în ţara natală la Sloga Doboj, Krupa, Zvijezda Gradacac şi Borac Banja Luka.

La fosta adversară a CFR-ului din preliminariile Champions League, Lukic a marcat 35 de goluri în 126 de meciuri, între 2020 şi 2024. De asemenea, atacantul a bifat o selecţie în naţionala Bosniei, în 2021.

Anunţul transferului a fost făcut de Universitatea Craiova pe reţelele de socializare.

"OFICIAL | Bine ai venit la Ştiinţa, Jovo Lukic!

Prima veste bună a zilei. Jovo Lukic este noul atacant al Universităţii Craiova.

El a efectuat deja vizita medicală şi va intra în scurt timp sub comanda lui Constantin Gâlcă.

Lukic a jucat 136 de meciuri pentru Borac Banja Luka, perioadă în care a înscris 38 de goluri şi a oferit 12 pase decisive. Bosniacul a evoluat deja în 9 partide din acest sezon şi a înscris 3 goluri. El a marcat şi în preliminariile Ligii Campionilor.

Mult succes la Ştiinţa, Jovo!", este comunicatul emis de Universitatea Craiova.