Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4
VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu
VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă" VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă"
VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare” VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare”
Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic

PAOK şi Răzvan Lucescu, remiză în derby-ul cu Panathinaikos

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 2-2, meciul cu Panathinaikos Atena, în etapa a şaptea din Stoiximan Super League.

PAOK a deschis scorul la un contraatac, în minutul 19, când Zivkovic a centrat de pe dreapta, Konstantelias a lăsat mingea pentru Brandon Thomas şi acesta l-a învins pe portarul gazdelor, Brignoli.

Sebastian Palacios a egalat în minutul 32, dar oaspeţii nu au renunţat şi Zivkovic a adus din nou în avantaj echipa lui Răzvan Lucescu, în minutul 58.

PAOK părea că se îndreaptă spre victorie, dar Panathinaikos a egalat în minutul 90+6, prin Alexander Jeremejeff.

În clasament, PAOK rămâne pe locul al doilea cu 14 puncte, cu un punct în faţa lui Panathinaikos, care are 13 şi ocupă poziţia a treia.