VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

Petrolul se impune în faţa Dumbrăviţei şi obţine calificarea în grupele Cupei României în urma loviturilor de departajare

Cupa României Publicat pe 27 aug 2024

Petrolul a reuşit să obţină calificarea în grupele cupei României după un duel extrem de dificil cu subdivizionara Dumbrăviţa. Partida s-a decis în urma loviturilor de departajare.

Petrolul a deschis scorul în minutul 53 în urma unei prime reprize echilibrate, prin Tudorie care a reluat cu capul în urma unei centrări din corner a lui Bratu.

Avantajul ploieştenilor nu a durat prea mult. Dumbrăviţa a egalat prin şutul excepţional din interiorul careului al lui Modan.

Soarta partidei s-a decis la loviturile de departajare, acolo unde Petrolul s-a impus cu 5-4 şi a obţinut calificarea în grupele Cupei României.