”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Poli Iaşi, decizie finală cu privire la Tony, după eşecul drastic în faţa celor de la Hermannstadt

Poli Iași Publicat de Daian Cutu pe 2 sep 2024

Hermannstadt a câştigat zdrobitor pe teren propriu, scor 6-2, gruparea Poli Iaşi, în etapa a opta a Superligii. Sibienii au reuşit să realizeze scorul de până acum al campionatului.

Preşedintele Consiliului Director al moldovenilor, Cornel Şfaiţer, a dezvăluit că antrenorul Tony primeşte în continuare credit şi nu se pune problema să fie înlocuit cu Leo Grozavu.

”Poli Iaşi nu este echipa care schimbă antrenorii la primul eşec dur. Tony are în continuare credit din partea noastră, trebuie să muncească în această pauză şi să găsească soluţiile necesare de a repune echipa pe direcţia care a adus, de pildă, victoria de pe terenul lui FCSB.

Faptul că Leo Grozavu a fost şi la meciul cu Rapid, şi la meciul cu Hermannstadt nu trebuie să fie interpretat greşit. Am rămas în relaţii foarte bune cu Leo, şi eu şi colegii mei, însă el nu se întoarce la Poli, care are antrenor”, a dezvăluit Şfaiţer, pentru GSP.