Florinel Coman a făcut SHOW în Champions League chiar în partida în care Sergio Rico a jucat din nou

Zeljko Kopic a ieşit la atac după declaraţia lui Gigi Becali: „Nu trebuie să îi demonstrez nimic lui!” Zeljko Kopic a ieşit la atac după declaraţia lui Gigi Becali: „Nu trebuie să îi demonstrez nimic lui!”
Oligarhul rus care o controlează pe PAOK pune presiune mare pe Lucescu: ”Are două motive pentru care a spus asta!”

Răzvan Lucescu, exploziv înainte de meciul din Europa League: "Pentru mine FCSB este Steaua!”
Gigi Becali, discurs pentru jucători în drum spre Salonic! Ce le va cere patronul: „Vreau să le spun câteva vorbe” Gigi Becali, discurs pentru jucători în drum spre Salonic! Ce le va cere patronul: „Vreau să le spun câteva vorbe”
Cutremur la Manchester City! Superstarul pe care campioana Angliei a plătit 62 de milioane de euro a fost arestat Cutremur la Manchester City! Superstarul pe care campioana Angliei a plătit 62 de milioane de euro a fost arestat

Prima surpriză la Cupa Africii 2024! Salah nu a putut stopa un rezultat nescontat pentru Egipt

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2024

Echipa naţională a Egiptului a încheiat la egalitate duminică seara, la Abidjan, scor 2-2, cu echipa naţională din Mozambic, în cadrul grupei B a Cupei Africii pe Naţiuni.

Golul egalizator a fost marcat în minutul 90+7, din penalty.

Egipt a deschis scorul repede, în minutul 2, prin jucătorul lui FC Nantes, Mostafa Mohamed, şi se părea că va fi o victorie fără probleme pentru „faraoni”, însă mozambicani au revenit în repriza secundă şi au preluat conducerea. Mai întâi a egalat Witi (min. 50), pentru ca opt minute mai târziu să înscrie şi Clesio, iar Mozambic conducea cu 2-1.

Salvarea a venit de la Mohamed Salah, care a transformat un penalty, în minutul 90+7 şi a adus un punct echipei sale. Egipt a încheiat 2-2 cu Mozambic şi va juca joi împotriva Ghanei.

Într-un alt meci disputat duminică, în grupa A, Nigeria şi Guineea Ecuatorială au încheiat la egalitate, scor 1-1. Salvador a deschis scorul pentru Guineea Ecuatorială, în minutul 36, iar Osimhen a egalat în minutul 38.