Ultima oră
Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat” Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat”
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB

Liga II Publicat de Prima Sport astăzi, 14:02
mail-share icon Email

Poli Timişoara, nou-promovata în Liga a doua, a negociat pentru transferul lui Alexandru Băluţă. În final, mijlocaşul a declinat oferta şi a ajuns la un acord cu Chindia Târgovişte.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38110/22489803/2/ghe.jpg

Poli are planuri mari sub comanda lui Dan Alexa şi vrea să forţeze promovarea în Superliga în următoare stagiune. După ce l-au pierdut pe Băluţă, bănăţenii s-au reorientat rapid. Potrivit fanatik.ro, Poli negociază cu fostul coechipier al lui Băluţă de la FCSB, Vali Gheorghe (29 de ani), care a evoluat în sezonul recent încheiat pentru Petrolul Ploieşti.

Vali Gheorghe a fost o prezenţă obişnuită în Superliga. Jucătorul s-a lansat la Astra Giurgiu, iar FCSB a plătit 250.000 de euro pentru transferul său, în 2021. Gheorghe a mai trecut şi pe la Umraniyespor, grupare din prima ligă a Turciei, dar şi pe la ”U” Cluj, Poli Iaşi sau Petrolul.

Timişoara e campioana achiziţiilor în liga secundă. Sub comanda lui Dan Alexa au ajuns deja Andrei Artean (32 de ani, mijlocaş, ex-Universitatea Cluj), Aurelian Chiţu (35 de ani, atacant, ex-FC Hermannstadt), Stephan Drăghici (28 de ani, mijlocaş, ex-Steaua Bucureşti), Mihai Dolghi (23 ani, mijlocaş, ex-ACSM Reşiţa) şi Mihai Bonţ (19 ani, atacant, ex-Sănătatea Cluj).

 

mail-share icon Email
viewscnt

Liga II

Ultimele articole Toate articolele