VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final
Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis
”Ne batem la retrogradare. Foarte slab!”. Denis Alibec anunţă dezastrul la Farul Constanţa, după eşecul cu Gloria Buzău
Eugen Neagoe a tras concluziile după ce a l-a răpus pe Gică Hagi:  ”Am meritat victoria!”

Eugen Neagoe a tras concluziile după ce a l-a răpus pe Gică Hagi: ”Am meritat victoria!”
Deian Sorescu a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Eyupspor, în campionatul Turciei Deian Sorescu a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Eyupspor, în campionatul Turciei
Gică Hagi, concluzii amare. ”Va fi un an greu pentru noi” Gică Hagi, concluzii amare. ”Va fi un an greu pentru noi”

Se mai gândeşte Dan Nistor la echipa naţională? ”Las pe alţii să vorbească”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2024

”U” Cluj a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Botoşani, în primul meci al play-out-ului Superligii.

Clujenii au deschis scorul din penalty, prin Dan Nistor, în minutul 15. Intrat în minutul 63, Ante Roguljic a rezolvat meciul cu două goluri. Mai întâi a înscris pentru 2-0 în minutul 77, iar la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, a stabilit rezultatul final, 3-0 pentru.

Este un sezon de vis pentru Dani Nistor. Experimentatul fotbalist a ajuns la 12 reuşite stagionale. La finalul partidei cu ultima clasată, acesta a fost întrebat despre o posibilă convocare la echipa naţională, acolo unde a jucat de 7 ori.

”Am suferit foarte mult pentru că nu ne-am calificat în play-off, cred că meritam acest lucru.

Obiectivul este locul şapte, meciul de baraj pentru Conference League şi finala Cupei României. Nu ştiu, nu vorbesc eu despre acest lucru. Eu vreau să-mi fac treaba cât mai bine aici. Orice fotbalist se gândeşte la echipa naţională şi cred că şi eu mă gândesc, dar las pe alţii să vorbească”,