Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Start în Cupa României! Jiul Petroşani a reuşit un ireal succes cu 17-0!

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 3 aug 2023

A început noul sezon al Cupei României. Primul tur a adus 34 de partide, între formaţii din ligile 3 şi 4.

Jiul Petroşani a reuşit de departe scorul faze, reuşind să se impună cu 17-0 pe terenul celor de la Retezatul Haţeg.

SR Braşov nu a putut începe partida cu AFC Odorheiu Secuiesc. Formaţia de sub Tâmpa a avut 13 jucători pe foaia de joc, însă doar 6 erau legitimaţi şi astfel arbitrul nu a putut fluiera lovitura de start.

Rezultatele turului I din Cupa României:

• Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti 3-0
  • Retezatul Haţeg – Jiul Petroşani 0-17
  • Pobeda Star Bisnov – Phoenix Buziaş 1-7
  • Avântul Periam – Progresul Pecica 0-1
  • Gloria Lunca Teuz Cermei – ACB Ineu 11-12 (9-10 la lovituri de departajare)
  • CS Diosig Bihardioszeg – Crişul Chişineu Criş 1-3 (după 120 de minute)
  • Victoria Carei – SCM Zalău 0-1 (după 120 de minute)
  • Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Zărneşti 2-6
  • AFC Odorheiu Secuiesc – SR Braşov 3-0 (la ”masa verde”, deoarece oaspeţii nu au avut suficienţi jucători legitimaţi)
  • CS Amara – Recolta Gheorghe Doja 2-1
  • Voinţa Limpeziş – CS Păuleşti 1-2 (1-1 după 90 de minute, 1-2 după 120 de minute)
  • Cozia Călimăneşti – Flacăra Horezu 1-0
  • CS Axiopolis Cernavodă – Agricola Borcea 5-2 (2-2 după 90 de minute, 5-2 după 120 de minute)