Sârbul Stefan Visic (28 de ani) se desparte de Metaloglobus. El a jucat la formaţia ce a terminat ultima în sezonul trecut din Superliga timp de doi ani.
Citește și

Atacantul rămâne în Liga 2, dar schimbă echipa. Visic a fost prezentat oficial de CSM Reşiţa, formaţie pregătită de Dorinel Munteanu şi care are ambiţii serioase în stagiunea viitoare.
Pentru Visic este al cincilea club din România. În afară de Metaloglobus, el a mai jucat la: Minerul Ocna Dej, Progresul Spartac şi CSC Şelimbăr.
În sezonul trecut din Superliga, atacantul a bifat 24 de partide şi 3 goluri, fiind o prezenţă constantă în angrenajul formaţiei din cartierul Pantelimon.
”BINE AI VENIT, ŞTEFAN VISIĆ!
CSM Reşiţa îşi întăreşte compartimentul ofensiv prin transferul atacantului sârb Ştefan Visić, venit de la formaţia de Liga 1 Metaloglobus Bucureşti.
În vârstă de 28 de ani, Visić evoluează pe postul de atacant central şi aduce experienţă, forţă şi eficienţă în faţa porţii. În sezonul recent încheiat din SuperLigă, acesta a bifat 24 de apariţii şi 4 goluri pentru Metaloglobus, contribuind la parcursul echipei pe prima scenă a fotbalului românesc. A bifat şi 2 jocuri în Cupa României Betano, marcând 1 gol.
Cu experienţă acumulată atât în România, cât şi în campionate din străinătate, Ştefan vine la Reşiţa pregătit să pună umărul la îndeplinirea obiectivelor clubului şi să ofere suporterilor rossoneri cât mai multe motive de bucurie.
«Sunt fericit să ajung la CSM şi abia aştept să îmbrac tricoul rossoner în faţa suporterilor. Voi da totul pentru această echipă!»
Bun venit în familia rossoneră, Ştefan! Mult succes şi cât mai multe goluri în tricoul CSM Reşiţa!”, au anunţat reşiţenii.
