Carlo Ancelotti a răbufnit la adresa arbitrajului după ultima victorie a lui Real Madrid: ”Doar el poate explica asta!”

Jordan Chiles spune că probele video ar trebui luate în considerare în apelul pentru medalia de bronz de la JO

Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai” Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai”
Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor
VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final
VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A! VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A!

Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 16 mai 2024

Corvinul Hunedoara a câştigat miercuri seara, la Sibiu, Cupa României, învingând la lovituri de departajare, scor 3-2, formaţia Oţelul Galaţi.

După 90 de minute scorul a fost egal, 2-2, iar în cele două reprize de prelungiri nu s-a mai marcat.

Rezultatul istoric vine la pachet şi cu o primă considerabilă. Antrenorul Florin Maxim a dezvăluit că jucătorii vor împărţii impresionanta sumă de 350.000 de euro.

Primarul din Hunedoara a decis ca toţi bani să fie daţi fotbaliştilor de la Corvinul, lucru care l-a impresionat pe Maxim.

"Referitor la banii surveniţi de pe urma trofeului, domnul primar le-a spus că toţi banii veniţi din Cupa României le vor reveni jucătorilor. Efectiv toţi banii din drepturi sunt ai jucătorilor şi asta e de apreciat, asta e recunoştinţa domnului primar pentru jucători”, a spus Maxim, la Orange Sport.