”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea
Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves” Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves”
Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale
Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA
VIDEO | Farul - Sepsi 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Farul - Sepsi 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Jude Bellingham ar putea fi suspendat Jude Bellingham ar putea fi suspendat

Tadej Pogacar a câştigat ultima etapă şi a reuşit a treia victorie finală în ”Le Tour”

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 21 iul 2024

Ciclistul sloven Tadej Pogacar s-a impus duminică în etapa a 21-a, ultima, din Turul Franţei şi a reuşit să câştige pentru a treia oară Marea Buclă.

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) s-a impus în ultima etapă din Turul Franţei 2024 şi a rămas pe primul loc în clasamentul general al competiţiei.

A fost a şase victorie de etapă obţinută de sloven în ediţia de anul acesta a Marii Bucle. Pe locul secund al etapei a 21-a a venit danezul Jonas Vingegaard (Visma), clasat pe loul doi şi la general, iar podiumul etapei a fost ocupat de belgianul Remco Evenepoel (Soudal), care a terminat în ierarhia generală pe poziţia a treia.