VIDEO | Lionel Messi a făcut spectacol în ultimul meci din sezonul regular VIDEO | Lionel Messi a făcut spectacol în ultimul meci din sezonul regular
VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! Porto - Manchester United, în direct, pe PS 2, de la 22:00 şi Ferencvaros - Tottenham, în direct, pe PS 2, de la 19:45! VEZI programul complet al meciurilor AICI

VIDEO | PAOK - FCSB, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Meci important pentru campioana României VIDEO | PAOK - FCSB, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Meci important pentru campioana României
Dinamo, înfrângere la debutul în European North Basketball League Dinamo, înfrângere la debutul în European North Basketball League
VIDEO | Toate rezultatele din Champions League! Gigantul Real Madrid, răpus de micuţul Lille! Aston Villa, peste Bayern, în timp ce Benfica a spulberat-o pe Atletico VIDEO | Toate rezultatele din Champions League! Gigantul Real Madrid, răpus de micuţul Lille! Aston Villa, peste Bayern, în timp ce Benfica a spulberat-o pe Atletico
OFICIAL | Gabi Torje a semnat OFICIAL | Gabi Torje a semnat

”Toată lumea încearcă să-l oprească”. Dennis Man a băgat spaima în adversari

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 27 dec 2023

Parma a învins, marţi, în deplasare, scor 2-0, formaţia Brescia, în etapa a 19-a din Serie B. Atacantul român Dennis Man a înscris unul din golurile oaspeţilor.

Antrenorul Fabio Pecchia a început meciul de la Brescia cu Dennis Man şi Valentin Mihăilă titulari, iar oaspeţii au presat încă din start. Brescia a avut un gol anulat pentru ofsaid, de VAR, în minutul 8, dar Parma  a insistat şi Adrian Bernabe a deschis scorul în  minutul 18.

În minutul 24, Dennis Man a făcut 2-0, graţie unei execuţii de fineţe, iar în minutul 37 gazdele au mai avut un gol anulat.

Antrenorul Bresciei s-a declarat impresionat de randamentul internaţionalului român.

Toată lumea încearcă să-l oprească pe Man, dar dacă reuşeşti să o faci, se deschid spaţii pentru Bernabe sau pentru altcineva. Parma e o echipă cu mari valori. Avem şi noi jucători de valoare, dar acum nu ne-a ieşit.

Man a reuşit acţiuni extraordinare şi în alte meciuri, pentru că este un fotbalist superior”, a declarat Rolando Maran, conform Parma Live.