Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii” Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii”
VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene
CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat
VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start
LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Meci şters în Ghencea LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Meci şters în Ghencea
MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV

Trebuia sau nu dictat penalty pentru România? Verdictul unui fost "tricolor" | VIDEO EXCLUSIV

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 27 iun 2024

România a remizat cu Slovacia, scor 1-1, miercuri seară şi s-a calificat în optimile Campionatului European.

Slovacii au deschis scorul prin Duda, în minutul 24, iar golul egalizator a venit în finalul primei reprize. Răzvan Marin a transformat lovitura de pedeaspă obţinută de Ianis Hagi, în minutul 37.

Penalty-ul a fost dictat după ce Hancko l-a faultat pe Ianis Hagi la marginea carului. Prezent în studioul emisiunii Euro Show, Basarab Panduru a analizat faza. Fostul mare jucător român este de părere că nu trebuia dictat penalty.

"Ianis eşte deştept, într-un fel sau altul, pune piciorul ăla acolo, dar nu acolo trebuia faultul. Faultul, dacă vorbim de el, e primul contact. Eu aşa cred, dar ei au considerat că nu este fault în prima fază, unde nouă ni s-a părut că este, după care contactul a fost în a doua fază.

Nu li s-a părut nimic la prima fază. Eu îţi spun ce mi s-a părut. În prima fază, dacă e să dai penalty, dai acolo, în a doua fază ce mai face Hancko? Dai în afara careului", a spus Basarab Panduru la Prima Sport.